/Files/images/0_novini_16_17/rzne/см.jpg Правила безпечної поведінки дітей на канікулах

Нагадуємо про необхідність дотримання дітьми
наступних правил поведінки під час канікул:

1. Дотримуйся:
правил дорожнього руху;
правил електробезпеки;
правил протипожежної безпеки;
правил поведінки на воді;
правил поведінки з вибухонебезпечними предметами.

2. Не затримуйся на вулиці пізніше 22 години.

3. Категорично забороняється :
контактувати з незнайомими людьми;
ходити по будівництву;
відвідувати водоймища без нагляду дорослих;
розпалювати вогнища у лісі;
їздити на велосипеді попроізджійчастині дороги;
вживати тютюн, алкоголь, наркотики;
збирати незнайомі гриби та ягоди.

4. Пам’ятай та вмій:
Правила поведінки в лісі.
Вмій користуватися розчином брильянтового зеленого,
йодом, розчином перекису водню, лейкопластиром.
Не розгублюйся під час небезпечної ситуації.
Правильно дій підчас пожежі.

Просимо батьків під час канікул особливу увагу
приділяти правилам дорожнього руху.
Будьте самі прикладом для дітей в будь-яких ситуаціях,
особливо тих, які пов’язані із збереженням здоров’я та життя Вашої дитини!

/Files/images/0_novini_16_17/rzne/пож.jpg Правила поводження під час пожежі

1) Зателефонувати за номером 101 (якщо це можливо). Викликаючи пожежників, необхідно чітко відповідати на запитання диспетчера, повідомити: що саме горить, повну адресу, свій телефон, прізвище, ім’я та по батькові, скільки поверхів має будинок, як до нього під’їхати тощо. Не дивуйтеся великій кількості запитань: пожежна команда вже виїздить, диспетчер докладно з’ясовує обставини й трохи пізніше по рації передасть ці відомості пожежній команді, яка перебуває вже на шляху до вашого будинку;

2) вивести дітей та старих і тільки після цього почати гасити вогонь самотужки, використовуючи вогнегасник або підручні засоби. Підручними засобами можуть бути: мокра цупка тканина, вода й пісок;

3) штори, які зайнялися, зірвати, затоптати, кинути у ванну з водою. Так само гасити ковдри й подушки. Вікна відчиняти не можна — кисень підсилить полум’я;

4) пробиратися до виходу через задимлене приміщення — або поповзом, або рухаючись навкарачки, тому що внизу менше диму. По змозі йти вдвох, тримаючись за стіни для орієнтування, з мокрою ганчіркою на голові, носі й роті (утворюється ніби захисна шолом-маска від вогню та чадного газу). Краще накритися з головою шматком цупкої тканини або пальтом (плащем). Статистика показує, що під час пожежі люди гинуть переважно не від полум’я, а від диму, непритомніючи та отруюючись продуктами горіння синтетичних матеріалів;

5) намагатися якнайшвидше залишити приміщення, покликати на допомогу дорослих;

6) двері відчиняти обережно — вогонь може вирватися назовні. Якщо двері гарячі — не відчиняти їх. Зачинити всі двері по дорозі (зачинені двері затримують пожежу на 15 хвилин);

7) особливої уваги потребують діти: від диму вони ховаються в шафах, під столами, ліжками, в туалетах, ванних, під ковдрами й найчастіше не відгукуються;

8) узяти документи та найнеобхідніше. Якщо ви ще не зробили цього, зателефонуйте за номером 01 або до Служби порятунку (або попросіть зателефонувати сусідів).

У разі спалахування одягу, волосся тощо ні в якому разі не можна бігти.

/Files/images/0_novini_16_17/rzne/зим.jpg Правила поведінки в осінньо-зимовий період

Безпека восени та з початком зими

Густі тумани, які бувають в основному в холодну пору року, погіршують видимість на шляхах, створюють перешкоди для роботи різних видів транспорту, сприяють забрудненню повітря. Особливо у період міжсезоння слід бути уважними автомобілістам і дотримуватися простих правил: бути дуже уважними за кермом, не перевищувати швидкість, уникати різких маневрів і гальмувань, дотримуватися належного інтервалу між транспортними засобами.

Восени також можливі сильні вітри, шквали.

Шквали — це короткочасне різке збільшення швидкості вітру, що супроводжується зміною його напряму.

• Щільно закрийте всі вікна, двері, горищні люки та вентиляційні отвори. Віконне скло, по можливості, захистіть віконницями.
• Перейдіть у безпечне місце. Сховайтесь у внутрішніх приміщеннях. Ними можуть бути коридор, ванна кімната, комора або підвал.
• Не намагайтеся перейти в іншу будівлю — це небезпечно.
• Не користуйтеся ліфтами.
• Якщо ви на відкритій місцевості, притисніться до землі на дні будь-якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом або гілками.
• Зупиніться, якщо їдете автомобілем. Не ховайтеся в ньому, краще швидко перейдіть у міцну будівлю.
• Уникайте мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм.
• Після того, як вітер стихне, не виходьте відразу на вулицю. Шквал може повторитися.

У холодну пору року слід чекати всі види наземного зледеніння: ожеледь, паморозь, зледенілий мокрий сніг. Сприятливі умови для їхнього утворення створюються з жовтня по квітень. Найбільш небезпечними для засобів зв’язку, ліній електропередач і усіх видів транспорту є ожеледь і зледенілий мокрий сніг. Не менш небезпечні ці явища і для людей.

Поради пішоходам:

• ходіть не поспішаючи, поспіх збільшує небезпеку ожеледиці, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, та ступайте на всю підошву. Руки не повинні бути зайняті сумками чи речами;
• будьте морально готові до падіння. За думкою психологів, боязнь впасти знижує вірогідність цього;
• стоячи на зупинці, тримайтеся подалі від краю. Коли автобус або тролейбус буде під’їжджати, ви можете ненароком послизнутися і потрапити під колеса. Також не варто штурмувати громадський транспорт, що під’їжджає;
• будьте уважні й на тротуарі. Автомобіль може занести або водій вчасно не зможе загальмувати;
• коли перебігаєте дорогу перед автомобілем, врахуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів. І пам’ятайте, що машину не можна зупинити миттєво. Треба нам усім навчитися ходити лише через переходи і тільки на зелене світло;
• людям похилого віку краще в «слизькі дні» взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом.

Ожеледиця

Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів.

Людям похилого віку краще в “слизькі дні” взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом.

Якщо у вас з собою сумка чи торба, то вона повинна бути тільки такою, яку можна носити через плече. Дві третини травм люди похилого віку отримують при падінні.

Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження небезпечні для здоров’я.

Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі або неспритні. Зачекайте, поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю

Будьте готові, про всяк випадок, під час перебування на вулиці в такі дні, впасти.

Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільні від речей. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку падіння, тому виходьте з будинку неквапом.

Падати в ожеледицю слід з мінімальною шкодою для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково переверніться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.

Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.

Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. Травми при цьому найчастіше важкі, всупереч переконанню, що людина напідпитку падає завжди вдало. При сп’янінні люди не так чутливі до болю і за наявності травми не звертаються своєчасно до лікаря, що спричиняє згодом ускладнення.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, в суглобах, нудоту, побачили, що утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.

Обережно – бурульки

Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах. Пересуваючись містом в період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. По можливості необхідно триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху.

Будьте обережні, бережіть себе – це запорука безпечного перебування на вулиці при погіршенні погодних умов, особливо у зимовий період.

/Files/images/0_novini_16_17/rzne/вод.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1469